1982 Girls Cross Country
R.I. Track Coaches Association All Class & All Division
Class A
First Team
Nancy Krolewski, Coventry
Pamela Hunt, Bay View
Lori D’Agostino, Cumberland
Cheryl Gebelein, North Kingstown
Julie Serowick, East Providence
Rhonda Alves, East Providence
Karen St.Pierre, Woonsocket
Second Team
Jackie Gaulin, Cranston East
Tracey Pallmer, North Kingstown
Nancy Gillooly, Cumberland
Christine, Woonsocket
Kim Allen, Toll Gate
Mary Jo Krolewski, Coventry
Joy Reo, Coventry
Third Team
Kristen Collier, Toll Gate
Pamela McDermott, Cumberland
Beth Ratcliffe, Cumberland
Monique Boulay, Cumberland
Barbara Morrisseau, Woonsocket
Pamela Davis, North Kingstown
Laurie Lopes, East Providence
Class B
First Team
Ruth O’Hara, Rogers
Denise Dexter, Smithfield
Erica McCabe, South Kingstown
Jill Pouliot, South Kingstown
Donna Brown, Smithfield
Kathleen Murphy, South Kingstown
Melinda Davis, Chariho
Second Team
Karen Ceresa, Chariho
Julie Records, South Kingstown
Erin Carlos, South Kingstown
Denise Crooks, Rogers
Wendy Iazznuzzi, Smithfield
Patty Quattrucci, Rogers
Cathy Healey, Rogers
Third Team
Patty Finn, East Greenwich
Lori Petruccillo, Smithfield
Mary Gough, Rogers
Kathy Finley, East Greenwich
Theresa Scotti, Johnston
Lisa Lantini, Lincoln
Kathy Manion, North Providence
Class C
First Team
Kate Redden, Portsmouth
Deborah Pina, St. Xavier
Melanie Gleiman, Portsmouth
Michelle Robinson, Portsmouth
Lisa Rogerson, Portsmouth
Jennifer Flad, Portsmouth
Alison Posk, Prout
Second Team
Melanie Andrade, St. Xavier
Keri McGee, Prout
Kerri Fernandes, Fatima
Kristen Chatwin, Prout
Michelle Neveaux, Fatima
Lori McGee, Prout
Chris Delaney, Prout
Third Team
Lynne McCabe, Mount St. Charles
Cheryl Risko, Tolman
Hannah Grant, St. Xavier
Kim Couture, Mount St. Charles
Michelle King, Ponaganset
Cheryl Campion, Tolman
Liz Winfield, Mount St. Charles
Eastern
First Team
Ruth O’Hara, Rogers
Deborah Pina, St. Xavier
Julie Serowik, East Providence
Rhonda Alves, East Providence
Kate Redden, Portsmouth
Melanie Gleiman, Portsmouth
Pam Hunt, Bay View
Second Team
Patti Quattrucci, Rogers
Jennifer Flad, Portsmouth
Michelle Robinson, Portsmouth
Kerry Fuyat, Bay View
Melanie Andrade, St. Xavier
Laurie Lopes, East Providence
Cathy Healy, Rogers
Northern
First Team
Denise Dexter, Smithfield
Jackie Gaulin, Cranston East
Lori D’Agostino, Cumberland
Mary Carew, Cumberland
Jennifer Boyle, Cumberland
Erin Reilly, North Providence
Nancy Gillooly, Cumberland
Second Team
Barbara Morrisseau, Woonsocket
Donna Brown, Smithfield
Karen St. Pierre, Woonsocket
Wendy Iannuzzi, Smithfield
Chris Beaudry, Woonsocket
Beth Ratcliffe, Cumberland
Paty McNaught, Cumberland
Western
First Team
Nancy Krolewski, Coventry
Mary-Jo Krolewski, Coventry
Cheryl Gebelein, North Kingstown
Erica McCabe, South Kingstown
Jill Pouliot, South Kingstown
Kathy Murphy, South Kingstown
Tracey Palmer, North Kingstown
Second Team
Joy Reo, Coventry
Erin Carlos, South Kingstown
Karen Ceresa, Chariho
Julie Records, South Kingstown
Allison Posk, Prout
Kim Allen, Toll Gate
Melinda Davis, Chariho |